הכל אודות אמא - תמיכה וליווי בהריון, לידה והורות ראשונית. רויטל: 0509809102

מכתבי תודה
סיפורי לידה
מהי דולה
 עמוד הבית  אודות  דולה - ליווי בלידה  הכנה ללידה פורום
תנועתיות בהריון

ישנה דעה רווחת הגורסת כי בזמן הריון לא מומלץ להתעמל וכי הגוף זקוק למנוחה. למעשה, ההיפך הוא הנכון... כשההריון תקין תנועתיות יכולה לעזור מאוד לאישה וגם לתינוק: הקלה בנשיאת העומס ובהתמודדות עם המאמץ הכרוך בהריון, הקלה בבעיות שכיחות בהריון, הכנת הגוף ללידה והקלה על כאבי הצירים, שליטה על נשימה והרפיה והחלמה מהירה של הגוף לאחר הלידה. במאמר זה נעסוק בתנועתיות בזמן ההריון -  מה מומלץ, ממה להימנע ואילו תועלות יש לתנועתיות בתקופה זו.

כשאישה בהריון מתעמלת היא מתחזקת את גופה: מחזקת את שרירי הליבה כדי לעזור ליציבה נכונה גם כשהבטן גדלה, מתחזקת את רצפת האגן שיכולה לצבור נזקים בלידה ובכך יכולה למנוע בעיות של צניחת רחם ודליפת שתן ומכינה את גופה ללידה.
למאמר המלא...
תנועתיות בלידה
תנועתיות בלידה מובילה לקיצור זמן הלידה, מספקת דרכי התמודדות עם כאבי הצירים ומעודדת הפרשת הורמוני לידה. השימוש בתנוחות זקופות במהלך הלידה עוזר לתינוק להתברג בצורה נכונה (בשל השימוש בכוח הכבידה וגם בגלל שהאגן נפתח בצורה מירבית שלא כמו בשכיבה על הגב) ועוזר לרחם לבצע את תפקידו. בנוסף, יש פחות קרעים בפרינאום. לכל שלב בלידה יש תנוחות מומלצות, ומה שחשוב הוא לשמור על תנועתיות - מדי פעם להחליף תנועה ולהתחבר להרגשה הפנימית – מה מתאים לכל אישה בזמן נתון. רצוי להתאמן על התנוחות עוד לפני הלידה, כדי להרגיל את הגוף לבצע אותן ללא מחשבה אלא מתוך אינסטינקט.
למאמר המלא...
השעתיים הראשונות לאחר הלידה

 לאחר הכנות מרובות עברתם את הרגע הגדול וזכיתם לפגוש סופסוף את התינוק לו חיכיתם 9 חודשים. השעתיים הראשונות לאחר הלידה הן זמן האיכות הראשון שלכם ביחד עם התינוק. כל המשפחה החדשה מאוד מתרגשת ואתם בטח רוצים לטלפן לכל העולם ואשתו כדי לעדכן. רגע,חכו קצת...

למאמר המלא...


כל הזכויות שמורות © צרו קשר קורס דולות שיווק באינטרנט לידה הריון תקנון והצהרת פרטיות הקמת אתרים