דף הבית מצאי דולה! מהי דולה פגוש את הדולות דולה וחדרי לידה דולה מלווה לאחר לידה מניעת חתך בלידה פורום

חוזה הדולה

מאת: *רותי קרני הורוביץ, עורכת ומקימת אתר דולות

חוזה הדולה. בארה"ב, מסמך התקשרות בנוסח חוזי, מקובל ביותר ומסדיר את היחסים בין מקבלת ונותנת השירות. בארץ, אולי משום שנושא הליווי בלידה רק החל לצבור תאוצה בשנים האחרונות, לא מקובלת עדיין התקשרות רשמית כזו. יתר על כן, הצומת הרגיש כל כך של אמפתיה, אמון, לידה וכסף, טעון מאין כמוהו. דולות רבות נוכחות לדעת שהן מתקשות להשתכר משום שמועד התשלום, המוגדר אפריורית כ'לא משנה, כשניפגש אחרי הלידה', אינו מגיע. תנאי התשלום אינם מוגדרים כהלכה, ודולות רבות מוצאות עצמן כועסות או מתוסכלות סביב נושא השכר שלהן, מה שיכול היה להמנע אולי מראש באמצעות הסדר.

דולות אחדות עלולות להירתע תחילה מהרעיון של התקשרות פורמלית, בעלת ניחוח משפטי, שהוא כמעט לזרא בשל ההקשר הדפנסיבי, הבוטה של חדרי הלידה. מאידך יש לקחת כאמור בחשבון שגם המנעות המתקשרות כתובה צופנת בחובה חוסר ודאות הגובה לעיתים תשלום בצורת מתח משני, תסכול ואכזבה.

בין אם תחליטי להיעזר בחוזה ובין אם לאו, זכרי שהחוזה להלן הנו טיוטה בלבד, ובגדר הצעה והזמנה לעריכת שינויים. לתוך הטיוטה הזו צקי את תכנייך כך שתתאים לצביון ההתקשרות הייחודית שלך עם היולדת.

בעת כתיבת הטיוטה, ובדומה לזו שניסחתי בשעתו עבור תכנית הלידה, נעזרתי במספר מודלים אמריקאיים. צירפתי רעיונות מכאן ומשם, והתאמתי ככל האפשר למציאות הישראלית, שעבורה הדולה היא אזרחית חדשה יחסית בנוף הלידות.

 

בדומה לתכנית הלידה, אני צופה לחוזה הדולה התאזרחות מהירה וטבעית בישראל. מאחר שמדובר בטיוטה ראשונית, אשמח להצעות לתיקון, שיפור ושדרוג. בהמשך היום אפתח בפורום דולות דיון בנושא.

  

חוזה התקשרות לצורך הסדרת שירותי ליווי בלידה


בין _____________ היולדת   
לבין _____________ הדולה

  

יולדת יקרה,

אני שמחה על שבחרת בי ללוות אותך בלידה ומבטיחה לעשות את כל שביכולתי כדי לסייע לך ללדת כרצונך באוירה תומכת. הדברים הבאים מנוסחים בגוף שני נקבה, משום שאת הלקוחה שלי, אך כמובן שהם מופנים גם כלפי השותף שלך בלידה.

 

שירותי הליווי שלי כוללים חמישה מפגשים: שלושה מפגשים לפני הלידה, מפגש הליווי בלידה עצמה, ומפגש אחד אחרי הלידה.

 

מפגשים לפני הלידה:

המפגש הראשון הינו מפגש היכרות ללא התחייבות וללא תשלום.

 

המפגש השני, שיתקיים במהלך החודש התשיעי להריונך מקרה שתחליטי לשכור את שירותיי, יימשך שעה וחצי. לבו של המפגש יוקדש לבניית תכנית לידה, וחלק ממנו (כשליש) יוקדש לטיפול פיזי (רפלקסולוגיה/עיסוי) שאעניק לך. לבחירתך נוכל להקדיש את המפגש, אם תעדיפי, לרענון ההכנה ללידה שלכם.

 

המפגש השלישי שיארך כשעה יתקיים כשבוע לפני מועד הלידה המשוער שלך ובמהלכו אעניק לך טיפול נוסף או שנקיים בו חזרה על נושאים לבחירתך מתוך ההכנה ללידה. מפגש זה יתקיים בקליניקה שלי.

 

ליווי בלידה:

כדי שאוכל להעניק לך את השירות הטוב ביותר, אני מבקשת כי תעדכני אותי בכל סימן מבשר לידה שתחווי. יחד נחליט טלפונית מתי אגיע לביתך. שירות הליווי שלי במפגש הלידה כולל את הזמן שיעבור מרגע שבו תרגישי שאת זקוקה לי לידך, ועד שעתיים לאחר הלידה או קודם לכן, אם תרצי. במהלך מפגש הליווי בלידה אסייע לך לעבור את השלב הלטנטי בבית או בבית היולדות, כפי שתחליטי בהתאם לנסיבות, וכן את כל השלבים הנוספים בלידה, כולל תמיכה בהנקה ראשונית.

 

מפגש לאחר לידה:

לאחר הלידה (יום לאחר הלידה, או יומיים או שבוע) נקיים בביתך מפגש בן כשעה וחצי. במהלך הפגישה אספק תמיכה בהנקה,  הדרכה לטיפול ביילוד, שיחה אודות הלידה ובנושאי פוסט-פרטום כגון זוגיות או אחר, לפי בחירתך, וכן נשוחח אודות הלידה.

 

שירותים נוספים:

ספריית השאלה: במהלך תקופת הליווי, יעמדו לרשותך חמרי ההדרכה שברשותי להשאלה חינם (נדרש ערבון בשווי 50 ₪ לפריט) כדלקמן:
*סרט הדרכה לקראת לידה בוידיאו

*הספרים:

*התקליטור:

*כדור פיזיו (ערבון 70 ₪)

 

טיפולים נוספים בתשלום:

במקרה שתהיי מעוניינת בטיפולים נוספים שאני מציעה: טיפול שיאצו/הילינג/רייקי/עיסוי בנוסף על הטיפול היחיד שנכלל בליווי ושיתבצע במהלך ההריון, תהיי זכאית לקבלו בהנחה של 25 אחוז מהמחיר הרגיל.

 

הגדרת השירות:

כדולה שלך אספק לך מרגע חתימת החוזה ועד תום ההתקשרות בינינו לפי חוזה זה, דהיינו תום המפגש שלאחר הלידה, שירותי תמיכה מגוונים מסביב ללידה. אספק מידע נרחב ככל שברשותי אודות הלידה בתשובה לשאלותייך, אהיה זמינה עבורך בכל שעה, אהיה נוכחת בכל מהלך הצירים והלידה שלך מרגע שתרצי בנוכחותי ועד שתרגישי שאינך זקוקה לי עוד, איישם בשעת הצירים את הטכניקות שבהן אני מיומנת על מנת לתמוך בך, לעודד את התקדמותך בלידה, ולסייע לך בכל דרך שאוכל במטרה להפוך את חווית הלידה שלך לחיובית, טובה ומעצימה. 

אעבוד בשיתוף פעולה מלא עם השותף ללידה שלך, ובכל עת שתעדיפו אשאיר אתכם לבדכם בחדר הלידה. אעבוד בשיתוף ובנועם עם הצוות הרפואי ולא אגיע למצב של קונפליקט עמם. אגלה רגישות רבה לצרכים שלך, ושל השותף בלידה ואעשה ככל שביכולתי כדי להתאים עבורכם מענה לצרכים המשתנים בכל רגע בלידה.

אם הצוות יציע לזרז את הלידה או להתערב בה אספק לך הצעות לאלטרנטיבות כמיטב יכולתי, ניסיוני וידיעותיי.

 

גבולות השירות:

כדולה, אין לי הסמכה, מיומנות, או רשות לבצע משימות רפואיות כמו ניטור דופק עוברי, מדידת לחץ-דם, בדיקות פנימיות, חוות-דעת רפואיות, קריאת מוניטור וכו'. זמן התייעצות טלפוני עימי לא יעלה על שעה בכל פעם, אלא בהסכמה שלי, ועל שיחה ביום.

 

גיבוי:

במקרה של כוח עליון שימנע ממני לתת לכם אצת השירות בשל נסיבות שאינן תלויות בי, דולת הגיבוי שלי תמלא את מקומי ותנאי ההתקשרות והתשלום אליה יהיו זהים למוגדר בחוזה זה כלפיי.

 

אחריותך כלקוחה:

לעדכן אותי בכל שינוי במצב בריאותך בהריון כמו גם בהגדרה הרפואית שלו. כמו-כן עליך ליזום את ההתקשרות הטלפונית איתי על מנת להתייעץ, להתעודד, לקבל מענה לשאלותייך ולעדכן אותי בכל סימן מבשר לידה.

 

שכר ותנאי תשלום:

השכר שאני גובה עבור כל השירותים המוזכרים הוא 2000 ₪. ניתן לשלם במזומן או בצ'ק בשני תשלומים שווים, כשהשני דחוי בחודש ימים. הצ'קים יימסרו בזמן חתימת החוזה. המחיר כולל מע"מ כחוק. על השכר יש להוסיף הוצאות נסיעה תמורת חשבוניות.

 

דמי ביטול:

במקרה ותחליטי מכל סיבה שהיא לבטל את ההתקשרות בינינו עד 6 שבועות ממועד הלידה המשוער, לא תחויבי בכל דמי ביטול. אם תחליטי על ביטול מסיבה כלשהי עד שבועיים לפני מועד הלידה המשוער, יהא כרוך בדמי ביטול בסך 10% מהסכום הכולל. ביטול עליו תודיעי לי פחות משבועיים לפני מועד הלידה המשוער יהיה כרוך בדמי ביטול בסך 50% מהסכום הכולל.

 

ביטול מסיבות של כוח עליון:

אם מסיבות שאינן תלויות בך או בי לא ניתן יהיה לבצע את הליווי כמתוכנן, אחזיר לך את הכסף ששולם בניכוי 200 ₪, תשלום על המפגש השני שהתקיים.

 

שונות:

צילומים: במקרה שתרצו שאצלם עבורכם בחדר הלידה, אשמח לעשות זאת. אנא הדריכו אותי מראש בהוראות ההפעלה של המצלמה שלכם ובתזמון הצילומים בהם תהיו מעוניינים.

מתנות: במהלך הפגישות תקבלו ממני במתנה שמן שקדים טהור המתאים לעיסוי פרינאום בלידה וכן לעיסוי תינוקות.

חמרי עזר מודפסים: במהלך המפגשים תקבלי ממני את דפי העזר הבאים: ......... אני מבקשת כי תעייני בדפים ומקווה כי יהיו לך לעזר רב בלידה, בהנקה ובטיפול הראשוני בילוד.

סיפור לידה: עד שבועיים מתום הלידה אעביר אליך את סיכום הלידה שלך שהוא סיפור הלידה מנקודת המבט שלי כדולה.

 

 

ולאור ההסכמה הזו באנו על החתום,

______________

הדולה

______________

היולדת

______________

השותף בלידה

 

תאריך_________


כל הזכויות שמורות © לאתר אמנות התמיכה בלידה | תנאי שימוש | אינדקס לידה | הכנה ללידה | שיווק באינטרנט | צור קשר | הצהרת פרטיות